Kitap Şeyleriiştirakidir. KİTAP BASKI FİYATI HESAPLA Alo Bilgi: 0 553 754 32 38 YAZAR GİRİŞİ
Yazar Girişi
Giriş
Beni Hatırla
Yeni Yazar Kayıt
Kitap çıkarmak ve kayıtlı yazar olmak için başvuru yapın.
Hemen Başvuru Yapın
Yazar Hizmetleri
AnasayfaYayınlanan KitaplarRomanİnleyen Mağara

İnleyen Mağara

Kitabı Satın Al
Yazar Ali İhsan Güventürk
Branş Türü Roman
Seri Genel Seri 151 - Roman Seri 16
Etiket Fiyatı 22.00 TL.
Basım Yılı 2017
Sayfa Sayısı 120
ISBN 978-975-2470-40-8
Yayinevi Tilkikitap Yayınevi

Kitabın Ön Sözü


Her mekânın gizli veya aşikâr bir hikâyesi vardır. O mekânda yaşam süren medeniyetlerin tarzına göre bu hikâye coşkulu, hüzünlü ya da gizem dolu olabilir.

Bu hikâyelerden kimini insanoğlu dinlemek ve dinletmekten mutluluk duyarken kimini de yok sayar.

Elbistan'ın Nurhak köyünün kendine has hikâyesi olan ‘'İNLEYEN MAĞARA” da insanların ürpertici buldukları için yok saydıkları hikâyelerdendir.

Kahramanmaraş'ın Elbistan ilçesine bağlı Nurhak kasabasında zirvesindeki sisin hiç eksik olmadığı Nurhak dağında bulunan ve Gizemi hala çözülememiş ‘'Mağara ‘' 1991 yılında Çoban Ali olayından sonra yetkililer tarafından mühürlenip ziyarete kapatılmıştır. ‘'inleyen mağaranın'' kendine has esrarı 1991 yılında pehlivan Ali ve Zeynep'in aşk serüveniyle gün yüzüne çıkar.

Çocukluğundan beri Zeynep'i seven Ali her geçen yılla yüreğindeki aşkı büyütmüştür. Zeynep ise Ali'ye karşı boş olmamakla birlikte çocuksu ve şımarık yapısıyla bir türlü Ali'ye beklediği karşılığı verememiştir. Ta ki günün birinde Ömer ağa oğlu için Zeynep'i babasından isteyene kadar. O saatten sonra Ali'yi gerçekte ne kadar çok sevdiğini anlayan Zeynep işin içinden çıkabilmek için;

Kendisiyle evlenecek erkeğin yiğitlik ve cesarette kendini kanıtlamış biri olması gerektiğini bununda en güzel ispatının köylerindeki yüce dağın zirvesinde bulunan mağarada 40 gün kalabilmek olduğunu söyler.

Ömer Ağa'nın oğlu ve köydeki hiçbir delikanlı buna yanaşmaz çünkü o zamanlarda bile mağara hakkında gizemli söylentiler dolaşmaktadır. Bu olayı öğrenen Ali sevdiği kız için değil 40 gün 40 yıl o mağarada kalabileceğini söyleyerek atına atlar ve gizemli mağaraya gider.

40 gün sonunda hala dönmeyen Ali için kasaba halkı endişelenir ve durum jandarmaya anlatılır. Jandarma mağarada Ali'nin cansız bedenini bulur. Mağaranın duvarında kendi kanı ile ‘'BEN VE ATIM NE AÇLIKTAN NE KORKUDAN ÖLDÜK, BİZ İNİLTİDEN ÖLDÜK'' yazmaktadır.

Ayrıca Ali'nin cenazesinin başında bir not defterini bulurlar o defterin içerisinde yazılanlar Ankara'yı telaşa düşürüp o yerin mühürlenmesine sebep olacaktır.

Defterde Ali mağarada sürekli bir inilti duyduğunu beynini kemiren bu iniltinin dayanılmaz bir hal aldığını yazar. Mağaradaki 13. Günden sonra onlarla tanıştığından bahseden Ali bu mağaranın aslında binlerce yıldır bir medeniyete ev sahipliği yaptığını yazar.

Kendilerini Ali'ye ‘' Ebunnar cin Aşireti'' olarak tanıtan bu medeniyet karanlık dünyanın karanlık ruhlarıdır ve rahatsız edilmekten hiç hoşlanmamaktadırlar. Ali notunda ısrarla bu mağaraya girilmemesi gerektiğini aksi halde ‘' Ebunnar cin Aşireti'nin'' mağaradan çıkıp tüm insanlık için kâbusa sebep olacağından bahseder.


Arka Kapak Yazısı


Komutan:

“Ağam belki bilmek istersiniz diye düşündüm" der ve durur.

Ökkeş Ağa:

Neyi komutanım?

Komutan:

- Ökkeş Ağam cenazenin başında bir duvara kendi kanları ile yazılmış bir not ve bir defter vardı.

Ökkeş Ağa hemen ayağa kalkar;

- Ne notu komutanım, ne yazıyormuş notta?

Komutan:

- “BEN VE ATIM NE AÇLIKTAN, NE KORKUDAN ÖLDÜK, BİZ İNİLTİDEN ÖLDÜK.”

Ökkeş Ağa:

Peki defterde ne yazıyormuş?

Komutan:

- Yaşadıklarını ve gördüklerini kaleme almış, çok esrarengiz olaylardan bahsediyor. “Ebunnar" isminde cin aşiretinden bahsediyor. Eğer yazdığı notlar doğru ise çok kötü şeyler bizi beklemekte...

Ökkeş Ağa:

Peki defter nerde?

 

" Kahramanmaraş'ın Elbistan ilçesine bağlı Nurhak kasabasında zirvesindeki sisin hiç eksik olmadığı Nurhak dağında bulunan ve Gizemi hala çözülememiş ‘'Mağara ‘' 1991 yılında Çoban Ali olayından sonra yetkililer tarafından....."

Tilki Kitap Yazar sistemi interaktif olarak yazalarımızın kitap ve hizmetleri hakkında tüm işlemlerini hızlı ve kolay bir şekilde yönetmesini sağlar Tilki Kitap Yayınevi sayesinde kitaplarınızı dilediğiniz gibi yönetebilirsiniz.
©2008,2019, Tilki Kitap Yayınevi Ticaret Sicil No: 666496 Kitap Şeyleri ve Dış Tic. Ltd. Şti ortak iştirakidir.

İletişim Bilgileri

Tilki Kitap
Meclis Mah, Tilki Kitap Yayınevi, Turan Sokağı, Sancaktepe/İstanbul

M. Hizmetleri : 0 553 754 32 38
Fax               : 0 850 304 22 03
Telefon         : 0 850 304 22 03
E-Posta        : iletisim@tilkikitap.com
Web             : www.tilkikitapyayinevi.com

Numaranızı Yazın Sizi Arayalım