Kitap Şeyleriiştirakidir. KİTAP BASKI FİYATI HESAPLA Alo Bilgi: 0 553 754 32 38 YAZAR GİRİŞİ
Yazar Girişi
Giriş
Beni Hatırla
Yeni Yazar Kayıt
Kitap çıkarmak ve kayıtlı yazar olmak için başvuru yapın.
Hemen Başvuru Yapın
Yazar Hizmetleri
AnasayfaYayınlanan KitaplarAraştırmaMucize Ayetlerle Sonsuz Mutluluk

Mucize Ayetlerle Sonsuz Mutluluk

Kitabı Satın Al
Yazar Lale Taşdemir
Branş Türü Araştırma
Seri Genel Seri 163 - Araştırma Seri 4
Etiket Fiyatı 20.00 TL.
Basım Yılı 2018
Sayfa Sayısı 110
Kağıt Türü 60 gr Enso
Cilt Amerikan Cilt
ISBN 978-975-2470-55-2
Yayinevi Tilkikitap Yayınevi

Kitabın Ön Sözü


Bu, benim ilk kitabım…

Bu kitabı yazmak istedim, çünkü öğrendiklerimi paylaşma ihtiyacı hissettim. Kur'an-ı Kerim'in Türkçe mealini okuyarak Rabbimizin bize, bizim için gönderdiği muhteşem ayetleriyle tanıştım. Kur'an-ı Kerim'i hayatımın merkezine koyarak, okuyarak, araştırarak din ile ilgili doğru zannettiğim pek çok şeyin yanlış olduğunu öğrendim. Öğrendiğim şeyler sadece din ile ilgili değil tabi; evren, yaşam, doğa, oluşum ve canlılara, Rabbimin yarattığı her şeye daha farklı bir gözle bakmayı öğrendim. “Evren nasıl yaratıldı? Canlılar nasıl oluştu? İnsanlar ne zamandan beri var?” gibi sorular sormaya ve araştırmaya başladım. Gerçek dini öğrenip bilimle yakınlaştım. Bu durumda din ve bilimin birbirini tamamladığını da gördüm.

Biyoloji, fizik, kimya ve matematiğin sadece okullarda sınıf geçmek için var olan dersler olmadığını, evrenin oluşumunun ve yaratılışının açıklaması ve çözümü olduğunu öğrendim.

Şimdi de Allah'ın mucize ayetlerini herkesin fark etmesini ve öğrenmesini istiyorum. Çünkü bu dünya hayatında yapacağımız en doğru şey, Rabbimizin bize gönderdiği mucize kitabı okumak, anlamak ve ona göre yaşamak; Allah'ı ve Kur'an-ı Kerim'i hayatımızın merkezine koymak. Bu şekilde hem dünyada huzurlu olacağız, hem de ahirette sonsuz mutluluğa kavuşacağız.

Ancak huzurlu bir dünya hayatı yaşamak ve ahiretteki sonsuz mutluluğumuza ulaşmak için yapmamız gereken dini uygulamalar, peygamberimizin ölümünden sonraki dönemlerde Kur'an ve Peygamber düşmanları tarafından  değiştirilmiştir. Bugün yaşanan din Rabbimizin indirdiği din değil, sonradan uydurulan dindir. Bu uydurulan dindeki zorluklar, çelişkiler, mantık dışı uygulamalar çoğumuzu dinden uzaklaştırmıştır. Birçoğumuz da yanlışlıkları fark ediyoruz ama yıllardır bize öğretilenlerin yanlış olabileceğini düşünemiyoruz. Sanki düşünmemizi engelleyen bir tıpa var zihnimizde. Bu tıpanın açılıp bütün soruların, düşüncelerin açığa çıkarak birbirini kovalaması gerekiyor, aklımızın başımıza gelmesi gerekiyor.

Bu kitapla, düşünmemize ve sorgulamamıza engel olan bu “tıpaları” söküp atmanıza yardımcı olmak istiyorum.

Kitabımı okuduktan sonra, sonrası size kalmış olacak. Sonsuz mutluluk için yapmanız gereken, Kur'an-ı Kerim'i rehber kabul edip Allah'ın emir ve yasaklarına uyarak akıl ve mantığınız doğrultusunda araştırmaya, okumaya, düşünmeye devam etmeniz. Bu şekilde kendinizle birlikte, öğrendiklerinizi paylaşma ihtiyacı hissedeceğiniz sevdiklerinize de en büyük iyiliği yapacaksınız.

Umuyorum ki öğüt alıp düşünürsünüz.


Arka Kapak Yazısı


...

Rabbimiz biz kullarına kitap indirdi. Gerçeği, doğruyu, yanlışı bildirdi.

Okuyup aklımızı kullanıp ona göre yaşayalım, bu dünyada da ahirette de mutlu olalım istedi...

 

Fakat Kur'an ve Peygamber düşmanları, indirilen gerçek dini unutturup bambaşka bir din uydurdular. Gerçekle alakası olmayan hadislerle Kur'an'ı devre dışı bıraktılar.

 

Allah'ın ayetlerini düşünerek okuyan gerçek dini öğreniyor. Okumayan ise uydurulan dini gerçek zannediyor. Uydurulan din insanı yanlış yönlendiriyor ve zorlukları ile insanı dinden uzaklaştırıyor. Kur'an'ı Kerim'in Türkçe mealini okuyunca bütün yanlışlar ve doğrular ortaya çıkıyor. Gerçek dinin ne kadar sade ve yaşanılması kolay, bugün yaşanan dinin ise ne kadar farklı olduğu açıkça görünüyor.

 

Bu kitap, Allah'ın mucize ayetlerinden öğrendiklerimi paylaşma isteğinden doğmuştur. İyi okumalar dilerim.

Tilki Kitap Yazar sistemi interaktif olarak yazalarımızın kitap ve hizmetleri hakkında tüm işlemlerini hızlı ve kolay bir şekilde yönetmesini sağlar Tilki Kitap Yayınevi sayesinde kitaplarınızı dilediğiniz gibi yönetebilirsiniz.
©2008,2019, Tilki Kitap Yayınevi Ticaret Sicil No: 666496 Kitap Şeyleri ve Dış Tic. Ltd. Şti ortak iştirakidir.

İletişim Bilgileri

Tilki Kitap
Meclis Mah, Tilki Kitap Yayınevi, Turan Sokağı, Sancaktepe/İstanbul

M. Hizmetleri : 0 553 754 32 38
Fax               : 0 850 304 22 03
Telefon         : 0 850 304 22 03
E-Posta        : iletisim@tilkikitap.com
Web             : www.tilkikitapyayinevi.com

Numaranızı Yazın Sizi Arayalım