Kitap Şeyleriiştirakidir. KİTAP BASKI FİYATI HESAPLA Alo Bilgi: 0 553 754 32 38 YAZAR GİRİŞİ
Yazar Girişi
Giriş
Beni Hatırla
Yeni Yazar Kayıt
Kitap çıkarmak ve kayıtlı yazar olmak için başvuru yapın.
Hemen Başvuru Yapın
Yazar Hizmetleri
AnasayfaSıkça sorulan sorular

Sıkça Sorulan Sorular

Nasıl başvuru yapabilirim?
  • Dosyanızı iletisim@tilkikitap.com adresine mail yoluyla göndererek kitabınızın baskı için değerlendirmesini öğrenebilirsiniz.
  • Bitmemiş dosyalar hiçbir şekilde değerlendirmeye alınmaz.
  • Bazı maillerde bir kaç şiir veya bir kaç öykü gönderlerek bir değerlendirme yapmamız istenmektedir.
  • Yine aynı şekilde bir blogda, sosyal medya sayfalarında veya wattpad uygulamasında kaydedilen yazıların değerlendirmesi istenmektedir.
  • Yayınevimiz yalnızca mail adresine Microsoft Word formatında gönderilen dosyaları değerlendirmeye almaktadır.
Kitap yayın süreci ne kadar sürüyor?

Yayın paketinizi seçerek ödemeyi yaptıysanız, sözleşme tarihinden itibaren bir ay sonunda kitabınız baskıdan çıkmış oluyor. Bu süre hiçbir şartta 3 ayı geçemez, geçtiği takdirde yayınevi olarak bize yaptığınız ödemenin tamamını eksiksiz olarak iade ediyoruz. Bugüne kadar böyle bir durumla karşılaşmamış olmamıza rağmen, yazarın hakkını korumak adına bu durumu sözleşmede belirtiyoruz.

Tilki Kitap Yayınevi, gönderilen her kitabı yayınlıyor mu?

Tilki Kitap Yayınevi hukuksal ve legalite çizgisi içerisinde gönderilen her dosyayı baskıya uygun olarak değerlendirdiği müddetçe yayınlamaktadır.

Dosyamı nasıl göndermeliyim?

Dosyanızı word tarzında yaygın yazım programlarının herhangi birinde dosya olarak gönderebilirsiniz.

Yazdıklarımı bilgisayara geçmedim, dosyamı nasıl gönderebilirim?

Maalesef bilgisayara geçilmemiş dosyaları kabul edemiyoruz.

Dosyamı gönderdikten sonra ne kadar süre içerisinde bana dönersiniz?

Dosyanız elimize geçtiği andan itibaren 48 saat içerisinde ön incelemeden geçirilir ve durum size bildirilir.  Bu ön inceleme ve hazırlık aşamaları ücretsiz hizmetler olup yazarlar bu aşamadan sonra hiçbir sebep göstermeksizin çalışmayı durdurabilir. Yazar için hiçbir bağlayıcılığı yoktur.

Göndereceğim dosyayı nasıl hazırlamam gerekiyor?

Göndereceğiniz dosya tek bir dosya içerisinde olmalıdır. Mesela bir öykü kitabı yazdınız, ve 5 farklı öykü mevcut. Bunların her birini ayrı ayrı dosyalamak yerine tek bir belge içine ve yayınlanmasını arzu ettiğiniz sıralamayla kaydedin.

Eğer kitabınızda içindekiler bölümü olacaksa bunu oluşturun ve dosyanızın içeriği de bu içindekiler dizinine göre sıralanmış olsun.

Kitabınızda önsöz, giriş yazısı veya son söz olacak ise bunları da ayrıca gönderin.

Kitap arka kapak yazısı olmasını istiyorsanız bunu da yazarak gönderin.

 

Yayınlanmasını istediğim kitap dosyamda fotoğraf ve resimler var ne yapmalıyım?

Yayınlanmasını istediğiniz kitap içerisinde fotoğraf, resim, grafik, çizelge vb. var ise bunları da metinde nerede bulunmasını istiyorsanız buraya yerleştirin fakat bunları ayrıca orjinal haliyle de gönderin. Çünkü word dosyası içerisine kaydettiğiniz bu dosyaların çözünürlükleri düşecektir. Metinde nerede olması gerekiyorsa aynı yerde olması bizim metninizi daha kolay anlamamızı sağlayacaktır.

Fotoğraf, resim, grafik, çizelge vb. dosyaları gönderirken kaliteli baskı yapabilmemiz için minimum 300 dpi çözünürlükte olmasına dikkat edin.

Ayrıca gönderdiğiniz Fotoğraf, resim, grafik, çizelge vb. dosyaların telif hakkı olmadığına veya kullanım hakkınız olduğuna emin olun. İnternette arayarak bulduğunuz bir çok görsel telifli olabilir. Bu sebeple baskıdan sonra telif davalarına maruz kalabilir, hatta tazminat ödemeye mahkum olabilirsiniz. Bu konuda tereddütleriniz var ise dosyanızı gönderirken bize bildirdiğiniz takdirde sizin adınıza konuyu araştırır, eğer telif sorunu olan görseller var ise size görsel bankalarından yüksek çözünürlüklü alternatifler sunabiliriz. Aksi durumda Yayınevimiz gönderdiğiniz dosyanın tüm içeriğinin yasal haklarının size ait olduğunu değerlendirir.

Kitabımın hangi türe girdiğini bilemiyorum?

Kitabınızın deneme, öykü, hikaye, roman mı olduğu konusunda tereddüt yaşıyorsanız, editörlerimiz ön incelemeden sonra sizin yazın türünüzün hangi sınıfa girdiğini bildirebilir.

Tilki Kitap Yazar sistemi interaktif olarak yazalarımızın kitap ve hizmetleri hakkında tüm işlemlerini hızlı ve kolay bir şekilde yönetmesini sağlar Tilki Kitap Yayınevi sayesinde kitaplarınızı dilediğiniz gibi yönetebilirsiniz.
©2008,2019, Tilki Kitap Yayınevi Ticaret Sicil No: 666496 Kitap Şeyleri ve Dış Tic. Ltd. Şti ortak iştirakidir.

İletişim Bilgileri

Tilki Kitap
Meclis Mah, Tilki Kitap Yayınevi, Turan Sokağı, Sancaktepe/İstanbul

M. Hizmetleri : 0 553 754 32 38
Fax               : 0 850 304 22 03
Telefon         : 0 850 304 22 03
E-Posta        : iletisim@tilkikitap.com
Web             : www.tilkikitapyayinevi.com

Numaranızı Yazın Sizi Arayalım